Baldai su epoksidine derva

      Epoksidinė derva – tai įvairių spalvų liejimo masė, kuri plačiai naudojama tiek papuošalų, tiek dekoravimo elementų gamybai. Dėl savo universalumo ir dekoratyvios išvaizdos ši medžiaga populiarėja ir Lietuvoje.
      Epoksidinė derva yra nelaidi vandeniui, tvirta, ją lengva derinti su įvairiomis medžiagomis, taip pat su medžiu, todėl ji puikiai tinka baldams dekoruoti ar laminuoti. Epoksidinė derva lengvai liejama, sukietėjusi yra skaidri ir primena stiklo masę. Ji greitai džiūsta ir tai labai paspartina gamybos procesą. Epoksidinė derva puikiai užpildo tarpus, įtrūkimus, todėl labai gerai dera su natūraliu medžio masyvu, kuriam nedideli įtrūkiai yra būdingi.
      Epoksidinė derva gali būti pačių įvairiausių spalvų, todėl šią masę derinant su medžiu galima išgauti išskirtinį dekoratyvumą. Pavyzdžiui, tamsiai mėlyna epoksidinė derva primena vandenį, žalia – samanas, o suderinta kartu su medžiu tokia medžiaga atrodo išties originaliai. Ypač gražiai atrodo su medienos spalva kontrastuojanti epoksidinė derva, kuri pabrėžia natūralią medžio tekstūrą. Žinoma, siekiant pašalinti matomus defektus, galima rinktis ir kuo artimesnę medžio masyvui spalvą.
      Epoksidine derva dekoruoti medžio masyvo baldai ne tik yra išskirtiniai; tai vienetiniai baldai, nes kiekvieno medžio tekstūra skiriasi. Dėl epoksidinės dervos baldų gamybai galima panaudoti net tas medžio masyvo dalis, kurios atrodė netinkamos, – tuščiavidures, smarkiai įtrūkusias medžio rieves. Epoksidinė derva užpildo skyles bei įtrūkimus ir sukurti lygų, nepralaidų paviršių.
      Epoksidinė derva gali būti naudojama ne tik įtrūkimams užpildyti. Iš epoksidinės dervos galima išlieti pačias įvairiausias formas, taip pat ir lygias plokštes, o vėliau jas derinti su medžio detalėmis – belieka pasikliauti savo fantazija. Epoksidinę dervą taip pat galima raižyti. Skirtingai nuo kitų medžiagų – metalo, stiklo – epoksidinė derva yra lengvesnė ir ją paprasčiau formuoti.
      MB „Mindava“ gamina įvairius baldus su epoksidine derva. Tai nestandartiniai mediniai baldai: mediniai stalai, medinės kabyklos, medinės komodos, medinės lentynos, medinės spintos, medinės kėdės ir kiti natūralaus medžio baldai. Medžio masyvo baldai su epoksidine derva gaminami pagal mūsų arba jūsų projektus.