Baldai su epoksidine derva

      Epoksidinė derva – tai įvairių spalvų liejimo masė, kuri plačiai naudojama tiek papuošalų, tiek dekoravimo elementų gamybai. Dėl savo universalumo ir dekoratyvios išvaizdos ši medžiaga populiarėja ir Lietuvoje.
      Epoksidinė derva yra nelaidi vandeniui, tvirta, ją lengva derinti su įvairiomis medžiagomis, taip pat su medžiu, todėl ji puikiai tinka baldams dekoruoti ar laminuoti. Epoksidinė derva lengvai liejama, sukietėjusi yra skaidri ir primena stiklo masę. Ji greitai džiūsta ir tai labai paspartina gamybos procesą. Epoksidinė derva puikiai užpildo tarpus, įtrūkimus, todėl labai gerai dera su natūraliu medžio masyvu, kuriam nedideli įtrūkiai yra būdingi.

Medžio drožyba

      Pagrindinė MB „Mindava“ gamybos kryptis – nestandartiniai mediniai baldai. Natūralaus medžio baldai gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo, alksnio, vyšnios, obels. Lietuviškos medienos baldai yra ilgaamžiai ir dekoratyvūs. Iš lapuočių medienos gaminami virtuvės baldai, miegamojo baldai, valgomojo baldai, svetainės baldai, prieškambario baldai, vaikų kambario baldai, taip pat laiptai, kabyklos ir kiti medienos dirbiniai.
      Visi mūsų gaminiai – mediniai stalai, medinės kabyklos, medinės komodos, medinės lentynos, medinės spintos, medinės kėdės ir kiti natūralaus medžio baldai – gali būti išdrožinėti ar puošti drožinėtais elementais. Drožinėto medžio baldai atrodo labai dekoratyviai ir gali tapti interjero akcentu. Atsikartojantys drožinėti baldų raštai padeda sukurti stiliaus vienovę.

Restauravimo darbai

     Seni baldai, arba daiktai „su istorija“, žavi ne tik aukšta gamybos kokybe, natūraliomis medžiagomis, bet neretai turi ir simbolinę reikšmę. Senų baldų restauravimas leidžia išsaugoti prisiminimus, suteikti vertingiems daiktams antrą šansą „gyventi“. Seni badai – išskirtiniai, neretai tai būna vienetiniai gaminiai. Žmonės, kuriems rūpi ekologija ir aplinkosauga, taip pat mieliau renkasi atnaujintus, o ne naujus daiktus, nes tai padeda mažinti resursų eikvojimą ir taršą.
     Būtent dėl šių priežasčių senų baldų nereikėtų išmesti, bet, jei tik įmanoma, juos restauruoti, atnaujinti.