Medžio drožyba

      Pagrindinė MB „Mindava“ gamybos kryptis – nestandartiniai mediniai baldai. Natūralaus medžio baldai gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo, alksnio, vyšnios, obels. Lietuviškos medienos baldai yra ilgaamžiai ir dekoratyvūs. Iš lapuočių medienos gaminami virtuvės baldai, miegamojo baldai, valgomojo baldai, svetainės baldai, prieškambario baldai, vaikų kambario baldai, taip pat laiptai, kabyklos ir kiti medienos dirbiniai.
      Visi mūsų gaminiai – mediniai stalai, medinės kabyklos, medinės komodos, medinės lentynos, medinės spintos, medinės kėdės ir kiti natūralaus medžio baldai – gali būti išdrožinėti ar puošti drožinėtais elementais. Drožinėto medžio baldai atrodo labai dekoratyviai ir gali tapti interjero akcentu. Atsikartojantys drožinėti baldų raštai padeda sukurti stiliaus vienovę.
      Galbūt dėl to, kad medžio masyvas yra tokia lengvai apdirbama medžiaga, medžio drožyba ir baldų gamyba ilgą laiką buvo neatsiejamos. Drožybos elementai pabrėžia natūralaus medžio grožį, tvirtumą, be to, padeda įkūnyti įvairias idėjas. Nenuostabu, kad drožinėti elementai atsiranda ne tik ant baldų, bet ir tokių didelių statinių kaip laivai. Drožinėti baldai kažkodėl mums atrodo didingesni, suteikia estetinį pasigėrėjimą.
      Medžio drožyba neatsiejama nuo gamtos motyvų. Itin mėgstami gėlių, augalų, vandens raštai, taip pat gyvūnų pavidalai. Tai klasikiniai drožybos raštai, tinkantys tokiems gaminiams, kaip mediniai turėklai, medinės spintos, medinės kėdės, mediniai stalai, medinės lovos. Greta drožinėtų elementų gali būti naudojamos panašios formos metalinės detalės (pvz., medžio durys puoštos lapų formos durų vyriais).
      Medžio drožyba laikoma meno šaka, todėl kruopščiai pagaminti drožinėti mediniai baldai turi ne tik praktinę, bet ir meninę vertę, yra ilgaamžiai ir gali būti perduodami iš kartos į kartą (ypač ąžuoliniai baldai, uosio baldai). Drožinėti medžio masyvo baldai turi daugiau unikalumo už paprastus baldus. Tai išties vienetiniai baldai, padedantys sukurti ne tik klasikinį, bet ir šiuolaikišką interjerą.
      Rankų darbo drožinėti baldai tinkami įvairiose namų patalpose (kaip virtuvės baldai, miegamojo baldai, valgomojo baldai, svetainės baldai, prieškambario baldai ar net vaikų kambario baldai).
      Medžio drožybos darbai atliekami pagal mūsų arba jūsų pateiktus projektus.